fbpx

FAQ – POMOC

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zamówienia INDYWIDUALNE i HURTOWE (nie sklepowe)

Status zamówienia - gdzie sprawdzę i ile to potrwa?

Wygodnym sposobem dla nas jest sms na 519 13 27 49 o treści “jaki status – NUMER ZAMÓWIENIA” – stawka jak za normalny sms. Sprawdzamy wtedy na produkcji co się dzieje i oddzwaniamy w przeciągu paru minut. Można też zadzwonić: (534 0 11 111 – do 15:00), ale prawie na pewno odpowiemy, że sprawdzimy zaraz na produkcji i oddzwonimy (więc lepiej sms).

Staramy się też dość szybko odpisywać na wiadomości na messengerze.

Ile trwa realizacja zamówienia i od czego ten czas zależy?

Termin realizacji zamówienia to, w tej chwili, około 3-4 tygodni. Nie zależy w zasadzie od wielkości zamówienia, bo podobny termin realizacji wyznaczamy dla kilkunastu sztuk i dla kilkuset czy tysiąca. Wyjątkiem może być specjalna okazja, na którą dane zamówienie jest składane. Jeśli masz ważny bieg czy imprezę, która ma miejsce za parę dni czy tydzień – jest szansa, że gdzieś Cię wciśniemy. Zapytaj 🙂

A czy mogę zamówić jedną?

Tak, wykonujemy zlecenia od 1 sztuki.

Rozmiary - gdzie sprawdzę

O tu: https://sklep.warsztatkoszulkowy.pl/pl/content/9-tabela-rozmiarow

Rozmiary są zawyżony czy zaniżone?

To zależy czy preferujesz modę niemiecką czy chińską. Wydaje nam się, że są wyważone. Uśrednione. W sam raz. Klasyczny Janusz europejski. Najlepiej porównaj jakąś swoją koszulkę z naszą tabelą. Nie bądź zdziwiony, jeśli będzie się różnić o 1 rozmiar. Tak się zdaża. Jeśli różni się o dwa – wzmóż czujność. A jeśli o trzy rozmiary… no coś tu nie gra – dzwoń, spróbujemy wywęszyć problem.

Materiały - czym się różnią i jak wybrać?

To ciężki temat – co wybrać. Postanowiliśmy nakręcić krótki film na ten temat starając się opisać je w jednym miejscu:

Dodatkowo – w cenniku znajdziesz tabelę z porównaniem cech poszczególnych modeli koszulek

Macie czerwone/zielone/czarne/jednokolorowe koszulki?

Możemy takie wykonać, ale z punktu widzenia produkcji i ceny – nie różnią się one dla nas niczym od koszulek zadrukowanych zdjęciami czy różnokolorowych.

A ile to kosztuje?

Aktualny cennik koszulek, bluz i wszelkiech innych rzeczy znajduje się w górnym menu na tej stronie.

Czy trzeba płacić zaliczkę?

W przypadku zamówień na indywidualne wzory – praktykujemy przedpłatę. W przypadku stałej współpracy możemy negocjować warunki płatności 🙂

Zrobicie coś szybciej, poza kolejką?

Może być ciężko, ale warto spytać. Aby zrobić coś szybciej niż wynika to ze standardowego czasu – musimy coś innego przesunąć. Zapytaj – może się uda, ale nie miej do nas żalu, jeśli będziemy upierać się, że nie. Czasami naprawdę nie wynika to ze złej woli a po prostu ogromu pracy na produkcji…

A wydrukujecie mi najeczkę albo adidaska?

Sorry, nie da rady 🙁 Nie damy też rady zrobić adidaska na lewym rękawku a riboczka na sercu. Komputer nam się wtedy wiesza

Czy można zamówić odzież wg własnego projektu?

Zdecydowanie można zamówić odzież wg własnego projektu. I głównie tym się zajmujemy. Wykonujemy odzież wg Waszego pomysłu. Od podstaw, całą, po najmniejszy detal.

Czy po większym zamówieniu będzie można domówić pojedyncze?

Tak. I to najczęściej w tej samej cenie co koszulki z tego większego zamówienia. Pod warunkiem, że wzór i model odzieży pozostają te same.

Jak ustalić szczegóły?

Napisać lub zadzwonić. Jeśli chcesz ogólnie pogadać o tym, jak mają wyglądać koszulki, jak to sobie wyobrażasz, czego oczekujesz – dzwoń. Ale w kwestii szczegółów – preferujemy formę pisemną – mailową. Jest tak wiele detali i niuansów, że fajnie mieć to uporządkowane w mailach. Dlatego chętnie odpowiemy na wszlekie pytania przez telefon, ale WSZELKIE WIĄŻĄCE USTALENIA załatwiamy wyłącznie mailowo. Pomoże nam to uniknąć błędów. Ok? 🙂

Czy można zamówić nadruk na swojej koszulce, którą przyślę do Was?

Niestety nie. Specjalizujemy się w produkcji odziezy sportowej od podstaw. Czyli od projektu, przez druk, aż po szycie. Nie drukujemy na gotowych koszulkach.

Czy możemy na każdej zamówionej koszulce umieścić imię i/lub numer?

Tak. Taka opcja nazywa się personalizacją i jest czymś oczywistym w przypadku sportowych ubrań. Operacja jest dodatkowo płatna z uwagi na dodatkową pracę grafika i pewne utrudnienia w produkcji, ale są to kwoty nieprzekraczające 10 zł / szt.

PROJEKTOWANIE

Przygotowujecie projekty?

Tak, przygotowujemy. Natomiast z uwagi na dużą liczbę projektów “na tapecie” – czasem szybciej będzie jeśli przygotujesz projekty w własnym zakresie. Jeśli jesteś w stanie – prześlemy szablony do illustratora lub photoshopa wraz z wytycznymi.

Zerknij też tu: PROJEKTOWANIE  – na tej stronie opisujemy jak wyglądają koszty projektu i kiedy jest on gratis.

Dostałem pliki do druku do zatwierdzenia, ale tam są jakieś bezrękawniki...

Pliki, które masz do zatwierdzenia to są rozkroje. Czyli elementy odzieży przed uszyciem. Może się wydawać, że to bezrękawniki, ale zaraz obok znajdziesz rękawki. Zwróć uwagę na podpisy pod plikami. Są tam takie oznaczenia jak “korpus”, “rękawki”.

Zrobicie mi LOGO?

Nie. tzn tak. I nie. Nie zajmujemy się projektowaniem logotypów, ale możemy coś naprawdę prostego zaproponować jako część projektu. Ale nie traktujemy tego jako projektowanie logo (księgi znaków, różnych wariantów itd)

Jak przygotować listę do personalizacji?

Zwykłym tekstem. Stwórz maila, w którym napiszesz np tak:

 1. męska XL, ROMAN, 8
 2. męska L, TADEUSZ, 7
 3. męska L, TOMASZ, 6
 4.  męska L, STEFAN, 23
 5.  męska M, IZYDOR, 99
 6. męska M, AUGUSTYN, 666

Postaraj się to uporządkować. Im ładniej to będzie wyglądać – tym łatwiej nam będzie to ogarnąć i tym mniejsza szansa, że gdzieś się wyłożymy. I że Izydor nie dostanie damskiej XS-ki.

Gdybym chciał przygotować projekt sam - to jak?

Odsyłamy tutaj: http://bit.ly/szablony-wszystkie – w tym dokumencie znajdują się szablony i wytyczne odnośnie przygotowania projektu.

Zamówienia SKLEPOWE

Ile trwa realizacja zleceń?

Zamówienia wysyłamy do 7 dni roboczych – zgodnie z informacją podawaną przy wyborze sposobu dostawy.

Status zamówienia - gdzie sprawdzę i ile to potrwa?

Wygodnym sposobem dla nas jest sms na 519 13 27 49 o treści “jaki status – NUMER ZAMÓWIENIA” (np jaki status #5462 czy jakoś tak) – stawka jak za normalny sms. Sprawdzamy wtedy na produkcji co się dzieje i oddzwaniamy w przeciągu paru minut. Można też zadzwonić: (534 0 11 111 – do 15:00), ale prawie na pewno odpowiemy, że sprawdzimy zaraz na produkcji i oddzwonimy (więc lepiej sms).

Staramy się też dość szybko odpisywać na wiadomości na messengerze.

Rozmiary są zawyżony czy zaniżone?

To zależy czy preferujesz modę niemiecką czy chińską. Wydaje nam się, że są wyważone. Uśrednione. W sam raz. Klasyczny Janusz europejski. Najlepiej porównaj jakąś swoją koszulkę z naszą tabelą. Nie bądź zdziwiony, jeśli będzie się różnić o 1 rozmiar. Tak się zdaża. Jeśli różni się o dwa – wzmóż czujność. A jeśli o trzy rozmiary… no coś tu nie gra – dzwoń, spróbujemy wywęszyć problem.

Zrobicie coś szybciej, poza kolejką?

Może być ciężko, ale warto spytać. Aby zrobić coś szybciej niż wynika to ze standardowego czasu – musimy coś innego przesunąć. Zapytaj – może się uda, ale nie miej do nas żalu, jeśli będziemy upierać się, że nie. Czasami naprawdę nie wynika to ze złej woli a po prostu ogromu pracy na produkcji…

Robicie niestandardowe rozmiary?

Istnieje możliwość modyfikacji rozmiaru. Jest to usługa odpłatna – 30 zł za modyfikowany rozmiar.

Czy na koszulkach sklepowych można dodać swoje napisy?

Tak. Zerknij na naszą stronę o projektownaiu: https://warsztatkoszulkowy.pl/projektowanie

Czy do bluz sklepowych można domówić kieszenie?

Tak, ale wówczas traktujemy takie zamówienie jako indywidualne i prosimy o kontakt z naszą obsługą.

INNE

Czym różnicie się od innych firm szyjących koszulki dla sportowców?

Dobre pytanie… i prosta odpowiedź. A właściwie kilka odpowiedzi.

 1. Faktycznie szyjemy sami. Mamy swoje krawcowe, swoje maszyny, robimy koszulki od podstaw. Jedyną rzeczą, której nie produkujemy sami jest dzianina, którą sprowadzamy od sprawdzonych, polskich producentów.
 2. sami drukujemy, sami projektujemy.
 3. Jeśli zamówisz koszulki sportowe w innej firmie – masz duże szanse, że to i tak my je uszyjemy. Jesteśmy podwykonawcami dla kilkunastu “niszowych marek sportowych” 🙂
 4. Robimy tylko to. Nie jesteśmy agencją, nie jesteśmy drukarnią. Specjalizujemy się w tym i tylko w tym. W produkcji odzieży sportowej.
 5. na druku na odzieży zjedliśmy zęby, zajmując się nim 15 lat. Koszulkami sportowymi zajmujemy się 4 lata a nasze Panie Krawcowe uszyły więcej koszulek niż Ty, Twoja rodzina i Twoi sąsiedzi (i ich rodziny) mieli koszulek na sobie (i będą mieli do końca życia).

Ale dlaczego Warsztat? Naprawiacie samochody, czy jak?

Warsztat w założeniu miał być małym punktem, w którym dłubiemy sobie przy koszulkach. Coś drukujemy, jakoś przeszywamy. Troszkę nam się te założenia wymknęły spod kontroli. Okazało się, że kochacie nasze sportowe ciuchy a my w szybkim tempie zaczęliśmy rosnąć. Od tamtych, pamiętnych założeń jesteśmy więksi o kilkanaście osób, kilka dużych maszyn i pomieszczeń i trochę faktycznie bliżej nam do malutkiej fabryki niż do nawet sporego warsztatu.  Zawsze natomiast będziemy miejscem, w którym przy jednym stole pogadasz o zamówieniu z krawcową, gościem z produkcji i szefostwem. Bez pośrednictwa rozbudowanych działów handlowych i sekretarek. Za to przy kawie, którą parzy sam szefo (jeden abo drugi). W warsztatowej atmosferze.

Gdzie Was spotkamy?

Na co dzień siedzimy sobie w Zabrzu na Sienkiewicza 13. Tu mamy sklep i wzorcownie. Pracujemy od poniedziałku do piątku, od 7 rano do 15:00. Możesz nas też spotkać na biegach, gdzie wystawiamy się naszą koszulkową przyczepą – mobilną wzorcownią.