fbpx

FAQ – POMOC

Gdzie Was spotkamy?

Na co dzień siedzimy sobie w Zabrzu na Sienkiewicza 13. Tu mamy sklep i wzorcownie. Pracujemy od poniedziałku do piątku, od 7 rano do 15:00. Możesz nas też spotkać na biegach, gdzie wystawiamy się naszą koszulkową przyczepą – mobilną wzorcownią.

Czym różnicie się od innych firm szyjących koszulki dla sportowców?

Dobre pytanie… i prosta odpowiedź. A właściwie kilka odpowiedzi.

 1. Faktycznie szyjemy sami. Mamy swoje krawcowe, swoje maszyny, robimy koszulki od podstaw. Jedyną rzeczą, której nie produkujemy sami jest dzianina, którą sprowadzamy od sprawdzonych, polskich producentów.
 2. sami drukujemy, sami projektujemy.
 3. Jeśli zamówisz koszulki sportowe w innej firmie – masz duże szanse, że to i tak my je uszyjemy. Jesteśmy podwykonawcami dla kilkunastu „niszowych marek sportowych” 🙂
 4. Robimy tylko to. Nie jesteśmy agencją, nie jesteśmy drukarnią. Specjalizujemy się w tym i tylko w tym. W produkcji odzieży sportowej.
 5. na druku na odzieży zjedliśmy zęby, zajmując się nim 15 lat. Koszulkami sportowymi zajmujemy się 4 lata a nasze Panie Krawcowe uszyły więcej koszulek niż Ty, Twoja rodzina i Twoi sąsiedzi (i ich rodziny) mieli koszulek na sobie (i będą mieli do końca życia).

A czy mogę zamówić jedną?

Tak, wykonujemy zlecenia od 1 sztuki, ale w takim przypadku przygotowanie projektu pozostaje po Twojej stronie. Projektujemy koszulki dla zleceń od 10 sztuk. Niestety wymaga to na nas doba, która nie chce się dać rozciągnąć 🙁

Czy można zamówić odzież wg własnego projektu?

Zdecydowanie można zamówić odzież wg własnego projektu. I głównie tym się zajmujemy. Wykonujemy odzież wg Waszego pomysłu. Od podstaw, całą, po najmniejszy detal.

Przygotowujecie projekty?

Tak, przygotowujemy. Natomiast z uwagi na dużą liczbę projektów „na tapecie” – czasem szybciej będzie jeśli przygotujesz projekty w własnym zakresie. Jeśli jesteś w stanie – prześlemy szablony do illustratora lub photoshopa wraz z wytycznymi.

Zerknij też tu: PROJEKTOWANIE  – na tej stronie opisujemy jak wyglądają koszty projektu i kiedy jest on gratis.

Gdybym chciał przygotować projekt sam - to jak?

Odsyłamy tutaj: http://bit.ly/szablony-wszystkie – w tym dokumencie znajdują się szablony i wytyczne odnośnie przygotowania projektu.

Czy możemy na każdej zamówionej koszulce umieścić imię i/lub numer?

Tak. Taka opcja nazywa się personalizacją i jest czymś oczywistym w przypadku sportowych ubrań. Operacja jest dodatkowo płatna z uwagi na dodatkową pracę grafika i pewne utrudnienia w produkcji, ale są to kwoty nieprzekraczające 10 zł / szt.

Jak przygotować listę do personalizacji?

Zwykłym tekstem. Stwórz maila, w którym napiszesz np tak:

 1. męska XL, ROMAN, 8
 2. męska L, TADEUSZ, 7
 3. męska L, TOMASZ, 6
 4.  męska L, STEFAN, 23
 5.  męska M, IZYDOR, 99
 6. męska M, AUGUSTYN, 666

Postaraj się to uporządkować. Im ładniej to będzie wyglądać – tym łatwiej nam będzie to ogarnąć i tym mniejsza szansa, że gdzieś się wyłożymy. I że Izydor nie dostanie damskiej XS-ki.

Ile trwa realizacja zamówienia i od czego ten czas zależy?

Termin realizacji zamówienia to, w tej chwili, około 2 tygodni. Nie zależy w zasadzie od wielkości zamówienia, bo podobny termin realizacji wyznaczamy dla kilkunastu sztuk i dla kilkuset czy tysiąca. Wyjątkiem może być specjalna okazja, na którą dane zamówienie jest składane. Jeśli masz ważny bieg czy imprezę, która ma miejsce za parę dni czy tydzień – jest szansa, że gdzieś Cię wciśniemy. Zapytaj 🙂

A ile to kosztuje?

Aktualny cennik koszulek, bluz i wszelkiech innych rzeczy znajduje się w górnym menu na tej stronie.

Czym różnią się materiały, z których szyjecie?

To ciężki temat – co wybrać. Postanowiliśmy nakręcić krótki film na ten temat starając się opisać je w jednym miejscu:

Dodatkowo – w cenniku znajdziesz tabelę z porównaniem cech poszczególnych modeli koszulek

Czy można zamówić nadruk na swojej koszulce, którą przyślę do Was?

Niestety nie. Specjalizujemy się w produkcji odziezy sportowej od podstaw. Czyli od projektu, przez druk, aż po szycie. Nie drukujemy na gotowych koszulkach.

Jak ustalić szczegóły?

Napisać lub zadzwonić. Jeśli chcesz ogólnie pogadać o tym, jak mają wyglądać koszulki, jak to sobie wyobrażasz, czego oczekujesz – dzwoń. Ale w kwestii szczegółów – preferujemy formę pisemną – mailową. Jest tak wiele detali i niuansów, że fajnie mieć to uporządkowane w mailach. Dlatego chętnie odpowiemy na wszlekie pytania przez telefon, ale WSZELKIE WIĄŻĄCE USTALENIA załatwiamy wyłącznie mailowo. Pomoże nam to uniknąć błędów. Ok? 🙂

Wasze rozmiary są zawyżony czy zaniżone?

To zależy czy preferujesz modę niemiecką czy chińską. Wydaje nam się, że są wyważone. Uśrednione. W sam raz. Klasyczny Janusz europejski. Najlepiej porównaj jakąś swoją koszulkę z naszą tabelą. Nie bądź zdziwiony, jeśli będzie się różnić o 1 rozmiar. Tak się zdaża. Jeśli różni się o dwa – wzmóż czujność. A jeśli o trzy rozmiary… no coś tu nie gra – dzwoń, spróbujemy wywęszyć problem.

Ale dlaczego Warsztat? Naprawiacie samochody, czy jak?

Warsztat w założeniu miał być małym punktem, w którym dłubiemy sobie przy koszulkach. Coś drukujemy, jakoś przeszywamy. Troszkę nam się te założenia wymknęły spod kontroli. Okazało się, że kochacie nasze sportowe ciuchy a my w szybkim tempie zaczęliśmy rosnąć. Od tamtych, pamiętnych założeń jesteśmy więksi o kilkanaście osób, kilka dużych maszyn i pomieszczeń i trochę faktycznie bliżej nam do malutkiej fabryki niż do nawet sporego warsztatu.  Zawsze natomiast będziemy miejscem, w którym przy jednym stole pogadasz o zamówieniu z krawcową, gościem z produkcji i szefostwem. Bez pośrednictwa rozbudowanych działów handlowych i sekretarek. Za to przy kawie, którą parzy sam szefo (jeden abo drugi). W warsztatowej atmosferze.

A wydrukujecie mi najeczkę albo adidaska?

Sorry, nie da rady 🙁 Nie damy też rady zrobić adidaska na lewym rękawku a riboczka na sercu. Komputer nam się wtedy wiesza

Robicie niestandardowe rozmiary?

Istnieje możliwość modyfikacji rozmiaru. Jest to usługa odpłatna – 30 zł za modyfikowany rozmiar.